Moderní technologie řezání plazmou

plazmový hořák při práci

Princip plazmového řezání jsme Vám přiblížili v článku několik slov k plazmovému řezání neboli pálení plazmou. A vysvětlili jsme Vám také, jak vybrat nejvhodnější plazmový řezací zdroj. Nyní se však zaměříme na to, kam se posunul vývoj a jaké moderní technologie v řezání plazmou máme nyní k dispozici.

Směr udávají Němci a Američané

Vývoji plazmových zdrojů se věnují především dva přední světoví výrobci a naši partneři - německá společnosti Kjellberg a americká společnost Hypertherm. A právě ti vyvinuli technologii pro přesné řezání (pálení) otvorů do černé či chcete-li vysokouhlíkaté oceli. Firma Kjellberg nazvala tuto technologii CONTOUR CUT SPEED a firma Hypertherm ji nazvala TRUE HOLE. Obě tyto technologie zaručují přesné řezání otvorů do plechů z černé oceli, nicméně jejich proces se u obou výrobců liší.

Poznejte novou technologii TRUE HOLE

Firma Hypertherm dosahuje technologie TRUE HOLE za pomoci softwaru ProNest, který upravuje pálicí plán. Výhoda TRUE HOLE spočívá vtom, že se nemusí kupovat, pokud ji zákazník nepotřebuje. A když se ji rozhodnete pořídit, stačí na stávající plazmový zdroj přikoupit TRUE HOLE formou software. Tuto technologii můžete užívat u plazmových zdrojů HPR XD a to maximálně do tloušťky plechu 25 mm.

 

Poznejte moderní systém CONTOUR CUT SPEED

Firma Kjellberg dosahuje technologie CONTOUR CUT SPEED zdokonalenou konstrukcí hořáku. Její výhoda tkví vtom, že je automaticky integrovaná v plazmovém hořáku a není nutná další softwarová úprava pálicího plánu. Tuto technologii můžete využívat u plazmových zdrojů HiFocus i Neo do tloušťky plechu 30 mm a také u plazmových zdrojů Smart Focus do tloušťky plechu 70 mm.

 

Při navrhování a výrobě strojů pro plazmové (a autogenní) řezání vždy využíváme ty nejmodernější technologie. Naše stroje z řady Profi nebo Expert Vám proto umožňují použít oba zmíněné typy řezání plazmou TRUE HOLE i CONTOUR CUT SPEED. Získáte díky tomu maximálně přesný řez na úhlech, rádiích i kolmých částech výpalků. Parametry, jako jsou odchylka od kolmosti řezu a drsnost povrchu řezu, můžete snížit prakticky na nulu. Tuto technologii Vám tedy vřele doporučujeme a rádi Vám navrhneme konkrétní vhodné řešení do vašeho provozu.

Máte dotazy? Chcete si domluvit schůzku?

Obraťte se na nás na:

+420 775 000 160 (Po - Pá: 8 - 17)
info@honkys-export.cz

nebo využijte

Kontaktní formulář

Zavřít

Domluvte si konzultaci

Zavolejte a přijďte se poradit na osobní schůzku.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Zpracování osobních údajů upravuje zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Beru na vědomí, že udělení souhlasu je dobrovolné a že jej mohu kdykoli odvolat. Jsem srozuměn s tím, že zpracování osobních údajů bude provádět společnost Honkys export s.r.o , IČ: 28858808, se sídlem Kaprova 42/14, Staré město, 161 00 Praha 1, prostřednictvím svých elektronických systémů. Jsem informován o tom, že mám právo na informaci o tom, jaké osobní údaje, k jakému účelu a jakým způsobem jsou o mně zpracovávány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, které je v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, mohu požádat správce o vysvětlení, nebo požadovat, aby správce odstranil takto vzniklý stav. Zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Všechny položky jsou povinné
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace